Suadiye 1 Soru 1 Cevap

Tarık, erkekler katında en popüler sohbet konusu nedir?

-Kız muhabbeti, futbol muhabbeti… Derdini tasasını anlatan da oluyor. İş muhabbeti nadiren dönüyor, insanlar buraya rahatlamaya, kafa dağıtmaya geliyor çünkü. Bizim terapist olduğumuz da söylenebilir. Önceliğimiz saç tasarımı olsa da bu kat, müşterilerimiz için keyifli bir kaçamak. Tıraş sırasında maske ve masaj gibi rahatlatıcı hizmetlerimiz de var, o da etkili oluyor sanırım.

Manikür ve pedikür, ülkemizde hala sadece kadınlara ait görülen bir bakım Nur. Sen bu konuda neler düşünüyorsun?

-Ben kişisel bir bakım olduklarını, kadın erkek ayrımı yapılamayacağını düşünüyorum. Yanlış tırnak kesimi batıklara sebep olabilir ve erkekler tırnaklarını hep yanlış kesiyor. Erkek manikürü kadın manikürü gibi yapılmıyor, et daha kalın olduğu için çok derin yapılırsa bozuluyor. Ben erkekte de kadında da Mavala manikürünü tercih ediyorum. Sporcuların da ayak tırnaklarıyla ilgili sorunları oluyor hep, onlar için de ideal bir pedikür. 

Uğur, saçla uğraşmanın en keyifli yanı nedir?

-Değişime ve mutluluğa sebep olmak en keyifli yanı bence. Saçları beline kadar gelen, yıllardır saçına dokundurmayan müşterilerim buradan kısacık ve yepyeni bir kesimle ayrıldığında, bu büyük değişimi mutlulukla karşıladığı zaman en çok ben mutlu oluyorum, motive oluyorum.

Ersin, bu sıralar en çok hangi kesimler ilgi görüyor?

-Bu aralar hep kısadayız. Herkes yaratıcılığını kullanabileceği, katlı, kısa, oynanabilir bir şeyler kestirmek istiyor. Omuzun üzerinden kulaklara çıkan, bazen daha da kısa modeller çok revaçta. Yüz yapısı ve matematiğe göre saç kesiyoruz, uymayacak bir yüze kısa saç kesmek asla iyi fikir değildir. 

Uğur, Ebil'de çalışmanın en güzel yanı nedir? 

-Ekip ve aile ruhuna sahip bir yer olması. 4 yıldır Ebil'de çalışıyorum, mesleğe burada başladım, burada devam ettim. Yerine göre ne zaman ne yapılması gerektiğini en iyi anlatan kurumdur Ebil. Kendi aramızda şakalaştığımız da oluri dünyanın en ciddi insanlarına dönüştüğümüz de… Her şeyin bir yeri var. 

Muhammed, bize saç şekillendirmeyle ilgili bir ipucu verir misin?

-Dalgalı ya da kıvırcık saçlar, mutlaka kendi haline bırakılmalı. Kıvırcık saçı tarayarak kurutmak kadar büyük bir hata yoktur. İki haftada bir, parlaklık için bakım yaptırmalı dalgalı ve kıvırcık saçlılar. Aveda Be Curly serisini düzenli kullanmalarını da tavsiye ederim, buklelerdeki değişimi birkaç kullanımdan sonra fark edecekler. 

Hakan, çocukları kuaför koltuğuna oturmaya ikna ediyorsun, onlarla nasıl ilişki kurmak gerekiyor sence?

-Empati kurmak en önemlisi. Küçük müşterilerim geldiğinde ben de hemen onlarla aynı seviyeye inerim, dizlerimin üzerinde durup gözlerinin içine bakarım. Gerekiyorsa bir süre oyun oynarım ya da o koltuğa oturmayı bir oyun haline getiririm. Ancak karşılıklı güven kurulduktan sonra kesime başlarım. 

Belgin, Ebil'de herkesi iyi hissettiren bu aile duygusunu nasıl yaratıyorsunuz?

-Belli kurallar ve sınırlar var. Sıcak bir ortam yaratmaya özen gösteriyoruz ama burada laubali hareketlere yer yok. Ekipteki herkes senelerdir bizimle, bu aramızdaki tanışıklık ve sıcaklık da müşterilerimize yansıyor. Samimiyet, sabır ve dürüstlük. Her şeyin yolunda gitmesi için yeterli. 

Rukiye, manikür dünyasındaki yenilikler içinde en heyecan verici olan hangisi?

-Sprey manikür. Henüz Türkiye'de uygulanmıyor ama yakında başlar diye tahmin ediyoruz. Kötü oje sürmek ve taşırmak tarihe karışacak. Yine de manikür için bize her zaman ihtiyacınız olacak, o yüzden üzülmeye gerek yok. Ebil manikürü 25 dakika sürüyor, ayağa mutlaka peeling de uyguluyoruz. 

Mahmut, Ebil'deki ilk gününle bugün arasında nasıl bir fark var?

-Aslında bunun bir benzerlik olduğu da söylenebilir. 12 sene önce ilk başladığımda yepyeni bir ortama girmenin, yeni bir başlangıcın heyecanını yaşıyordum. Bugünkü heyecanım bu markayı hep bir adım ileri taşımak, daha iyiye götürmekle ilgili. Heyecan aynı, çıkış noktası farklı.