Ebil’in Ali’si

Ali, şu an aklında nasıl kesimler ve renkler var?

-Kısa saç kesmeyi seviyorum. Kısa saçın hastasıyım. O yüzden aklım şu an hep kısalarda.

Kısa saç ne kadarda bir düzeltilmeli?

-İki ayda bir yeterli gelir. Eğer işin içinde radikal bir renk değişimi de varsa o zaman daha sık görüşmemiz gerekir.

Radikal renk değişimi bir insanın hayatını değiştirir mi sence?

-Değiştirmez mi hiç… Çok sevdiğim bir müşterim, bir türlü istediği rengi bulamıyordu. İstanbul'da gitmediği yer, gezmediği salon, tanışmadığı kuaför kalmamış… Bakır denemiş, siyah denemiş olmamış… Bir gün geldi buraya, anlattı biraz mutsuzluğunu. "Vaktiniz var mı?" dedim. "Var!" dedi. Simsiyah saçlarla gelip buradan platin kısacık bir saçla çıktı. Hala bana geliyor, çok da memnun. Saç onun için inanılmaz bir motivasyon oldu, memnuniyeti de benim için.

Ebil deyince…

-Aklıma hemen baba-oğul dayanışması geliyor. Burada kocaman bir aileyiz, bunu da hem işimizde hem de özel hayatımızda birbirimize sürekli hissettiriyoruz.

Eskiden çok mesafeliydi diyorlar senin için…

-Aslında hala gereksiz diyaloglardan kaçınırım. Laubalilik sevmem, samimiyetin de bir kıvamı olmalı.

Senin saçlarını kim kesiyor?

-En son Tolga kesti. Ben kıvırcık ve bonus saçı çok seviyorum, bir ara öyleydi saçlarım ama sonra baş edemedim. Kızım Ela da bonus kafa, ona benden çok daha fazla yakışıyor.

Bir de Yelda Erçiro’dan “Ali ve Ebil ailesini” dinleyelim!

-Saçlarımı platin rengine çevirdikten tam bir yıl sonraydı. Birgün banyodan sonra elimi saçlarıma götürdüğümde saçlarımın koptuğunu farkettim. Ne kadar panik olduğumu anlatamam. İlk aklıma gelen tüm saçlarımın elimde kalacağı ve işe nasıl gideceğimi düşündüm. Sonra anladım ki hem kısa hem platin saç ikilisi gerçekten zor ve özen gösterilmesi gerekiyor.

Bu panikle ne yapacağımı düşünürken aklıma Ebil'e gitmek geldi. Hatta aklıma gelen ve hissettiğim bir kişinin doktora başvurmasıyla aynı duyguydu. İlk şunu düşündüm "gidicem ve size emanetim, siz nasıl yönlendirirseniz olması gereken doğrudur"

Bu hislerle ilk randevumu Ali'den aldım. Ali'ye ilk söylediğim şey, düşündüğüm ilk sözler olmuştu. Saçımı tam bir konsültasyonla inceleyip izlememiz gereken yolu söyledi. Önce rengimde küçük değişiklikler yaptı, sonrasında kesimimi tamamen değiştirdi.

Ortaya çıkan sonuç muhteşem. Saç kişinin kıyafeti. Cildinize, fiziğinize ve kafa yapınıza uygun profesyonel bir model sizi bambaşka bir kişi yapabilir. Bu değişikliği yaparken bir an tereddüt etmedim.

 

Mükemmel sonuç için Ali'ye ve tüm Ebil ailesine teşekkür ederim!