Eau Savage

Anja, Alexa, Freja

Freja Beha Erichsen'in omuz boyunda, dağınık katlar ve hırpani dalgalarla şekillenmiş, kaküllü saçları internet tarihinde şimdiye kadar en fazla 'tık' alan model olarak haklı bir tahta otururken, hemen ardından kendimizi Alexa Chung ve bir başka ünlü model Anja Rubik'in aynı 'yataktan kalktım, çok seksiyim, saçımla uğraşacak vaktim yok' temalı kesimleriyle başbaşa bulduk. Üç genç kadın da kusursuz kemik yapılarını, kocaman gözlerini ve onları vazgeçilmez kılan umarsız güzelliklerini, yüzü saklıyor taklidi yaparken sonuna kadar ortaya çıkaracak bir model seçmişti. Soğuk kış ayları bu tarz bir kesim için ideal, kahkül deneyimi olmayanlar yaz sıcaklarında alınlarına düşen perçemlerle savaşmak zorunda kalırken, kışın onların altından etrafa bakmak çok daha keyifli. Kocaman, siyah çerçeveli, şık bir gözlük gibi de düşünebilirsiniz bu kahkül olayını. Dümdüz taramak yerine belli belirsiz dalgalarla hareketliğinde en iddialı formuna kavuşan bu asi ve feminen saç, bizim favorilerimizden biri.

 

 

Mahmut diyor ki:

- Saçınız doğal bir dalgaya sahip değilse, çok düz ve ince telliyse hafif bir perma sonrası uygulayacağınız deniz tuzu spreyi Anja ve Freja'nın güzel dalgalarına kavuşmanızı sağlayabilir.

- Bu saç çizgi görünümündeki dramatik renkte balyaja hayır diyen, saça gölge ve ışık halinde yayılmış yumuşak tonları seven bir model.

- Saça hava katan kahkül ve katlar, ilgi ister. Onları düzelttirirken aşırıya kaçmadığınızdan, saçın 'doğal ve hırpani' görünümünü koruduğunuzdan emin olun.