Cool Layers

Michelle Williams'lı Louis Vuitton Sonbahar/Kış 2014 kampanyasının başarısı tartışılır… Çünkü kısa kesim hayata geçtikten sonra göz kamaştıran aktristin saçlarından başka bir şeye bakmakta zorlanıyoruz! Pixie'den bir kaç adım uzun, küt bob'dan birkaç adım kısa bu saç, ustaca verilmiş katlarla her açıdan kusursuz görünüyor ve yüzü Haute Couture bir şapka gibi sarıyor. Öndeki uzun tutamlar, ister geriye ister yana istenirse kahkülmüşçesine öne taranabiliyor. Bu da kısa saçlılara her gün için farklı bir seçenek ve değişim fırsatı sunuyor. Katlı kesimler dendiğinde kısa süre önce W'nun kapağını şenlendiren Lea Seydoux, iki defile arası saçlarını pat diye kısaltan ve rengini koyultan Arizona Muse, yıllarca kısa saçlı kadınların bir numaralı ilham periliğini yürütmüş olan Meg Ryan, Edie Sedgwick'i canlandıran Sienna Miller'ın Jude Law'lu ve kısa saçlı dönemi ve tabii ki 90'ların kült filmi 'Reality Bites'da en güzel saç modellerinden birine sahip olan Winona Ryder'ı görmezden gelemeyiz. Bu katlı kesimlerin yuvarlak gözlükler ve Celiné paltolarla birleştiğinde harika bir kış saçı olduğunu da eklemeliyiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mahmut diyor ki:
Katlı kesimler rötuş konusunda biraz kaprislidir, iki haftada bir yeniden şekil verilmesi gerekir.
Eğer saçın doğallığını koruyan ama formunu tutan bir hale gelmesini istiyorsanız iyi bir styling ürün koleksiyonuna ihtiyacınız var. Davines Sea Salt Primer ve This Is An Invisible Serum'la işe başlayabilirsiniz.
Koyu kökler ve birkaç ton açık uçlar, bu saç modeline çok yakışıyor, dolayısı ile eğer ki beyaz saçlardan muzdarip değilseniz dip boya sorunsalını da bir süreliğine ertelemiş oluyorsunuz.
Bu saç modeli küllü platin ya da kızıl kahve gibi yumuşak bir renge bürünmek için de ideal. Saçı yumuşatan ışık darbeleriyle tek renk tercihiniz de havalı görünebilir.