Bir İlkbahar Tavsiyesi

Selma:

"Daha taze ve doğal bir görünüm yakalarken solgun bir yüze sahip olmamak için kırmızı pigment barındıran pembe tonları kullanılabilir. İş bu cesur renklere geldiğinde, onları ne kadar ve nasıl sürdüğünüz önem kazanıyor. Eğer bu tonda bir allık kullanıyorsanız asla elmacık kemiklerine kadar sürülmemeli, yanağınızda gülümsediğinizde beliren çıkık yuvarlakların üzerine makyaj fırçası yardımıyla dağıtılmalı. M.A.C Frankly Scarlett Powder Blush ve M.A.C Retro Matte Ruby Woo, bu canlı görünüm için favorilerim."

Behiye:

"Bahar makyajında ışıltılı ve yumuşak far renkleriyle bakışlarınızı da yumuşatabilirsiniz. Mat dokular boyutsuz ve sert bir etki yaratır, oysa içinde ışıltı ya da incecik simler barındıran toz ya da krem farlar, göz kapaklarına canlılık taşır. Pembe, lila, dore tonları barındıran feminen tonlar, mutlaka kullanılmalı. Shu Uemura'nın farlarını özellikle tercih ediyorum ve burada severek kullanıyorum."

 Alibora:

"Bana göre ilkbahar makyajının en önemli noktası aydınlatma. Doğru gölgelendirme ve aydınlatmayla yüz olduğundan daha ince, daha dinamik ve daha fotojenik görünür. Elmacık kemiklerinin üst kısmı, göz pınarları, kaşların hemen altı, burnun üzerinde ince bir çizgiye uygulanan aydınlatıcı ürünleri kesinlikle tavsiye ediyorum. Işık ve aydınlık, kıştan bahara geçtiğimizin işaretidir! NARS Stick Highlighter'ın Copacabana rengi yeri doldurulamaz, kült bir ürün."