The Cropped Chopped Bob

‘The Fifth Element’ta Milla Javovich’in turuncu saçlarını hatırlayanlarınız olacaktır, eğer filmde kökleri şiddetle bleach’e maruz kalmış bu saçları çok yakından görme fırsatımız olmasaydı, bir “peruka” denemesine tanıklık ettiğimizi düşünebilirdik.

 

Daha sonraları Javovich de filmle ilgili en çok sevdiği detaylardan birinin bu çılgın saç olduğunu söyledi de, bir rahat nefes aldık. Peruktan ilham alan, makas darbeleri almış Bob modelinin sahaya çıkışı ‘The Fifth Element’tan çok daha sonra oldu.

 

Süpermodel Karlie Kloss’un omuz boyundaki saçlarını ani bir kararla kısaltmasıyla başladı her şey. Patrick Demarchelier’nin görüntülediği bu dönüm noktası, saç dünyasında The Karlie olarak nam saldı. Daha sonra bu furyaya bir başka model, Arizona Muse de katıldı. Ancak esas iştah kabartan adım, Marc Jacobs’ın New York Moda Haftası’nı birbirine katan defilesinden geldi.

 

 

California’nın ‘surfer’ akımını, saçlarını anne izni almadan kesiveren bir çocuğun psikolojisiyle birleştiren Guido Palau, bu görünüm için peruklardan faydalandı. Kafaya tas yerleştirip makasla etrafında dolaşmak böyle bir şey olsa gerek! Sonuç ise şaşırtıcı derecede modern, taze ve iddialı.

 

Ve son olarak Self Service de kapağında benzer bir modele yer verdi, bu da demek oluyor ki bu saç hiçbir yere gitmiyor. Aramızda olmaya devam edecek.

 

Mahmut Diyor ki;

İş perçemli modellere geldiğinde bir saç spreyinden ya da sea salt spreyden yardım almak önemli. Toni&Guy Sea Salt Spray, Bumble&Bumble Surf Spray ya da Kerastase Double Force Hairspray ile peşinde olduğunuz oturaklı ama sertleşmemiş saç dokusunu elde edebilirsiniz.

 

Perçeminize parmak uçlarıyla şekil vermeyi tercih edin. Saçı alnınıza doğru bastırmak yerine dipleri hareketlendiren bir parmak masajıyla tellerin yerli yerine oturmasını sağlayın.

 

Bu tip iddialı kesimlerde gölge ve balyaj yerine cilt tonunuza yakışan, içinde ışık barındıran tek ve gösterişli bir rengi tercih edin, böylece saç kesimi bir adım daha öne çıkacaktır.

 

Bu tip ara boyların her üç haftada bir mutlaka düzeltilmesi ve yeniden şekle sokulması gerekir.