5 Adımda Kontür

Ebil Make Up Studio Sunar

5 Adımda Kontür

 

1. Adım:

Ne mat ne de fazla parlak olan, tam kıvamında, bütün görünümlü bir cilt yaratmakla işe başlayabilirsiniz. Bunun için her zaman kullandığınız fondöten, kapatıcı ya da pudranızı tercih edebilirsiniz. Her ne kadar yaz ayları için ıslak dokulu ürünler tercih edilse de eğer yağlı ya da karma cilde sahipseniz toz pudra darbelerine ihtiyacınız olabileceğini hatırlatalım.

 

2. Adım:

Tüm göz kapağını Chanel Illusion D'Ombre Emerveille gibi inci dokulu, sedefli ama simli olmayan, ışık etkisi yaratan bir pudra rengi ya da toz pembe farla kaplayın. Göz çevresini anında aydınlatan bu dokunuş, bakışlarınızı da canlandıracak. Daha sonra göz kapağında kendini belli eden kemiğin altından, göz kapağı bombesine doğru NARS Duo Eyeshadow Isolde'nin koyu bakır rengi gibi bir tonla geçin. Böylelikle gözlere derinlik kazandırmış olacaksınız. Göz pınarına yaklaştıkça renk açılmalı, dolayısı ile fazla koyulttuğunuz bölgenin üzerinden beyaz bir toz pudrayla geçmeniz gerekebilir. Doğal bir göz makyajı için maskaranızı bir günlüğüne rafa kaldırın ve kirpiklerinizi Shu Uemura kirpik kıvırıcınızın rahat yastığına emanet edin. Isıtarak kullandığınızda sonucun bambaşka olduğunu göreceksiniz. 

 

3. Adım:

Make Up Forever HD High Definition Foundation'ın cilt tonunuzdan en az üç ton koyu bir rengiyle elmacık kemiklerinizin hemen altından çenenize doğru inen net bir çizgi çekin. Bu çizginin nerede olduğunu anlamak için dudaklarınızı 'balık suratı taklidi' yaparcasına içe doğru çekin. İçe gömülen bölgenin derinleşmesi gerek. Gölgelendireceğiniz alanı bulduktan sonra o net çizgiyi sınırlara sadık kalarak yumuşak hareketlerle dağıtın. Eğer geniş bir yüzünüz varsa alnın en üst bölümünü de mönüye dahil edebilir, çene kemiğinin altından kulak uçlarına doğru uzanabilir ve burnun iki yanını inceltme amaçlı koyultabilirsiniz.

 

4. Adım:

Gölgelendirme işlemini tamamladıktan hemen sonra makyajınızı ters köşeye yatırıp bu kez aydınlatmaya başlamalısınız. NARS Multiple Stick Copacabana'yı parmak uçlarınızı kullanarak ya da yine bir fırça yardımıyla ışık değmesini istediğiniz bölgelere yayın. Yanakların ve dudak çatısının üstü, kaş kemiğinin hemen altı ve bazen burnun üzerinden diklemesine aşağı inen net ve ince bir çizgi, yüzünüzün şeklini mükemmelleştirerek ortaya çıkarır.

 

5. Adım:

Sağlıklı bir görünüm yaratmak için allığı es geçmeyin. Turuncu ya da pembe tonda toz allığınızı gülümsediğinizde ortaya çıkan şişkinliğe değdirin. Sonucu kendiniz görün.