Çirkin Ördek Yavrusu

Caroline, La Sorbonne'da modern edebiyat okuduğu günlerinde, hayatla ilgili ne yapacağını henüz bilmezken ve boş zamanını güzel kitaplar okumakla geçirmeye henüz karar vermişken, sokakta keşfediliyor. Hem de çirkin bir ördek yavrusu olmasına rağmen! Uzun boyu, omuzlarına dökülen dağınık kahküllü saç kesimi, köşeli yüz hatları, modaya hiç aldırmayan hali çirkinliğinin önüne geçiyor. Testino, Inez & Vinoohd, Juergen Teller, Terry Richardson gibi en iyiler tarafından fotoğraflanan meşhur bir model olup çıkıyor.  Ve sonrasında da kazandığı paralarla müzik kariyerine başlıyor.

Caroline de Maigret, eskinin fransız modeli şimdinin gizli yeteneklerini kucaklayan Bonus Track Records'un sahibi. Kocası Yarol Poupaud'la kurdukları müzik şirketinde, müzik piyasasının görmezden geldiği isimleri keşfediyorlar: Çünkü müziği seviyorlar, hepsi bu.


Alışveriş yapmayı sevmiyor, yaptığı ender günlerde ise mağazadan senelerce giyebileceği güzel bir parçayı kapıp çıkıyor. Elbise yerine takım, etek yerine jean pantolon tercih ediyor.  Saçlarına dokunmuyor, makyajı çok hafife alıyor.  Androjen bir havası var Caroline'in.  Ve çirkin ördek yavrularına ilham veren bir duruşu:  Artık modern masallar, güzelleşen değil kendi olabilmeyi başaran kahramanlarla mutlu sona ulaşıyor…