Yeni Bir Saç Yeni Bir Sen

 

 

Aynur’u Ebil Bebek’e gelen herkes bilir, kendisi saçı yıkamakla, rahatlatmakla ve pek tabii ki farklı bakımlarla onu olabilecek en iyi noktaya getirmekle sorumlu. Kendisi saçlarıyla pek oynamayan biri olsa da yıllar içinde farklı kesimleri deneyimledi. Bundan birkaç hafta önce Mahmut Ebil’in tavsiyelerine kulak verip makasına teslim oldu ve 80’lerin sonundan kalma fotoğraflarındaki kaküllü modeli modern zamanlara uyarladı. Yeni saçlarıyla büyük beğeni topladığı şu günlerde, onu iki yıkama arasında sıkıştırıp son bakım sırlarını öğrendik.

 

Saçlarını kestirmenin sana nasıl bir etkisi oldu?

-Önceki model de içinde yaşarken hiç fena gelmiyordu ama şu an kendimi çok daha hafif ve dinamik hissediyorum. Değişiklik insana iyi geliyor.

Bu saçı ne kadarda bir düzelttirmen gerekecek?

-Aslında en hoşuma giden tarafı da bu. Kaküllerim dışında saçın genelindeki katları düzelttirmeden, olduğu gibi uzatabilirim. Bu kesimin matematiğinden faydalanıp onu tüm doğallığıyla kullanmayı planlıyorum.

Bu sıralar en etkili bulduğun bakım nedir?

-İlik bakımının mevsimsiz, zamansız olduğunu düşünüyorum, onun üzerine bir bakım tanımıyorum. Kendime de sık sık yapıyorum.

Geçiş mevsimi için verebileceğin bir tavsiye var mı?

-Bakım bakım bakım! Nem takviyesi. Bir de bizde sular çok kirli ve kireçli olduğu için saçlar matlaşıyor. Benim tavsiyem son durulamayı içine sirke katılmış içme suyuyla yapmak. Emin olun sirke kokusu saçınızda kalmayacak. Su soğuk olursa çok daha etkili olur.