mascarammaxx.com : Gelin Saçı Önerileri

8.5.2013


Mahmut Ebil’den gelin saçı önerileri

Kararsız mı kaldınız? O halde ünlü saç tasarımcısı Mahmut Ebil’in 10 önerisine kulak verin.

Cansu Canbolat

Ebil Hair Academy’nin kurucusu Mahmut Ebil’den gelinlere öneriler
1 Gelinler bu özel günlerinde öncelikle düğünün konseptine uygun bir model seçmeli. Düğünün yapılacağı mekan, saçına takacağı aksesuar, eşinin boyu bile dikkate alınmalı.

2 Eğer mümkünse saçlar düğünün yapılacağı yerde ya da gelinin hazırlanacağı yerde yapılmalı. Kuaför salonunun kalabalıklığı hem gelinin bu özel gününü mahvedebiliyor hem de kuaför başka şeylerle ilgilenmek zorunda kalabiliyor.

3 Düğün günü çok uzun sürecek! Fotoğraf seremonisi, davetlileri karşılama, nikah, dans… Bu uzun gece boyunca bozulmayacak dayanıklı modeller tercih edilmeli.

4 Şahsen ben genellikle açık saçları tercih etmiyorum. Terleme ile birlikte saçın kontrolünü kaybedebiliyorsunuz. Ama eğer açık saç kullanılması gerekiyorsa duvağı tutturmak için saç gizlice toplanmalı. Böylece duvak tüm gece yerinde kalacaktır.

5 Topuzlu modellerde uzun duvaklarla bile tüm gece rahat edersiniz. Duvak sağlam bir zemine monte edildiği için sabit kalır.

6 Saçınıza en çok yakışacak modeli en iyi siz biliyorsunuz. Sevdiğiniz günlük modelleri kuaförünüzle paylaşarak bunlara uygun bir düğün saçı yaratmasını isteyebilirsiniz.

7 Son dakika riski almak istemiyorsanız mutlaka düğün saçı provasına gidin. Bu provaya kullanmak istediğiniz aksesuarları ve duvağınızı da götürün.

8 Provada modelin beğenmediğiniz kısımlarını mutlaka kuaförünüzle paylaşın. Bu sizin en önemli gününüz ve içinize sinmeyen bir modele evet demeyin.

9 Eğer kuaförünüz farklı modeller öneriyorsa, denemekten çekinmeyin ama kendinizi en iyi hissettiğiniz saç modellerini de anlatın.

10 Kullanacağınız aksesuarları düğünün temasına göre seçin. Bir kır düğününde taşlı tokalardan çok çiçekleri tercih edin.

 

Kaynak : http://mascarammaxx.com/mahmut-ebilden-gelin-saci-onerileri-haberi-1683-sayfa-4