Türkiye’nin en iyi kuaförü

3.1.2013


Ünlü jüriler tarafından Türkiye’nin en iyi kuaförü seçilen Mahmut Ebil, Schwarzkopf Profesyonel’in sorularını yanıtladı.

3 Ocak 2013, 18:53

Türkiye’nin en iyi kuaförü seçilen Mahmut Ebil ile başarı sırlarından, ilham kaynaklarından ve saç trendlerinden konuştuğumuz bu keyifli röportajı mutlaka okumalısınız.

 

 

Mahmut Bey, bir gazetenin yayınladığı habere göre ünlülerden oluşan bir jüri tarafından Türkiye’nin en iyi kuaförü seçildiniz. Bu haberi okuduğunuzda ne hissettiniz?

- Türkiye’nin en iyi kuaförü seçilmek çok güzel ve mutluluk verici bir duygu olduğu kadar benim için büyük bir sorumluluk demek. Bana daha çok çalışmam gerektiğini hep hatırlatıyor.


Bu başarının sırrı nedir peki?

- Çevrem hep vizyoner biri olduğumu söyler. Başarının sırrını öncelikle çok çalışmak, sonrasında da detaycı olmak olarak tanımlayabilirim.


Biraz da bu senenin saç trendlerinden bahsedelim. Bu sene müşterilerinizden ne yönde talepler geliyor?

- Her kadının farklı bir tarzı olduğu için çok genel bir trendden bahsetmek zor, ancak doğal görünümden hoşlanan müşterilerim çoğunlukla kestane ve kumral tonları tercih ediyor. Trendleri yakından takip eden müşterilerimin talebi ise genelde blok tonlamalar ve ciddi kontrastlardan yana.

Bazı cesur müşterilerimde ise, çok ufak alanlarda viyole, yeşil gibi iddialı renkler de kullanabiliyoruz.

İddialı bir renk olmasına rağmen, sahne için oldukça uygun olan limon sarısı da tercih edilen renkler arasında yer alıyor.


Türkiye’de birçok ünlü ismin saçını siz tasarlıyorsunuz, peki Hollywood’da çalışsaydınız kimin saçını tasarlamak isterdiniz?

- Kesinlikle Natalie Portman’ın saçını tasarlamak isterdim.


Son olarak kuaförlerimize ilham kaynağı olarak neleri önerirsiniz?

- İlham alabilmek için en kolay ulaşılabilir kaynak Fashion TV’dir diyebilirim. Arık tüm dünyadaki moda ve saç trendlerini Fashion TV’den izleyebiliyoruz.

  Biz eskiden yurtdışına gittiğimizde yanımızda birçok yabancı dergi getirirdik, şimdi artık bu dergiler Türkiye’de her yerde. Kuaförler bu dergilerden faydalanabilirler ve Hollywood’daki en son saç trendleri hakkında fikir edinebilirler.

  Aynı zamanda Schwarzkopf Professional’ın yılda 2 defa dünya moda trendlerinden esinlenerek çıkardığı Essential Looks Saç Modası, sektöre ilham veren en önemli kaynaklar arasında. Kuaförlerin mutlaka ilham almak için göz atmalarını tavsiye ediyorum. Aynı zamanda internetin gücünü ve içeriğindeki zengin kaynakları da unutmamak gerekiyor.

 

Bize zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz, tekrar bu güzel başarıyı kutluyoruz.

 

 

Kaynak :https://www.facebook.com/notes/schwarzkopf-profesyonel-t%C3%BCrkiye/%C3%BCnl%C3%BC-j%C3%BCriler-taraf%C4%B1ndan-t%C3%BCrkiyenin-en-iyi-kuaf%C3%B6r%C3%BC-se%C3%A7ilen-mahmut-ebil-schwarzkop/451887858206532